Sevgi Bahçesi

Sevgi Bahçesine Hoşgeldiniz Sayın Misafirimiz,Siteye giriş yaptığınız için teşekkürler.Eğer Üye olursanız ,Forum dan daha fazla yararlanabilirsiniz.Ayrıca forumun gelişmesine katkıda bulunmuş olursunuz.

Yüreğine Sevgi Yağmurlarından Bir Damla Düşenlerin Forumu


  Temel Reis Amerika da

  Paylaş
  avatar
  Admin(Uçkun)
  Admin
  Admin

  Mesaj Sayısı : 1549
  Kayıt tarihi : 10/08/09
  Lakap : Yönetici

  Temel Reis Amerika da

  Mesaj  Admin(Uçkun) Bir Ptsi 17 Ağus. - 6:33:25

  Temel amerikanın bir kasabasında konferansa katılacak. Kasabaya varır doğru kasabanın tek oteline gider ve resepsiyondan kalacak bir oda ister! otel görevlisi boş odalarının olmadığını söylesede Temelin ısrarı karşısında iki kişilik bir odaları olduğunu, bu odayı bir zenci ile paylaşabilirse kalabileceğini söyler. Temel çaresis kabul eder ve otel görevlisine sabah konferansa katılacağını, bu yüzden sabah erken uyandırılmasını tembihler ve odasına uyumaya çıkar. Odasına vardığında gerçekten bir zencinin uyumakta olduğunu görür ve zenciye tiksinerek baktıktan sonra söylenmeye başlar; Şuna bak simsiyah pis zencibir surat şimdi ben senle bu odada aynı nefesimi soluyacağım falan,filan diye,diye yatağına uzanıp uyur. Meğer bizim zenci uyanıkmış ve temelin bütün söylediklerini duymuş. Temel iyice daldıktan sonra zencikalkmış bir kutu siyah boya ve fırçayı aldığı gibi başlamış temelin suratını boyatmaya....Sabahın erken saatleri otel görevlisi odaya girmiş ve temele kalk sabah oldu uyan demiş! Temel teşekkür edip lavaboya doğru yol almış ve ışığı yakmış aynaya bakmış birde ne görsün simsiyah bir surat Temel sinirli bir şekilde bağırmış; Aptal görevli yanlış adamı uyandırdın! deyip yatağına gidip tekrar uyumuş..


  _________________


  DÜN GEÇTİ...YARIN İSE MECHUL...BUGÜN GERÇEK OLAN TEK GÜN...  avatar
  Admin(Uçkun)
  Admin
  Admin

  Mesaj Sayısı : 1549
  Kayıt tarihi : 10/08/09
  Lakap : Yönetici

  Geri: Temel Reis Amerika da

  Mesaj  Admin(Uçkun) Bir Ptsi 17 Ağus. - 6:56:08

  Birgün Temel İstanbula çalışmaya gelir,iş arar ve bulduğu ilk işe de girer başlar calışmaya.Aradan uzun zaman geçer ve Temel bir şey farkeder,Herkes onun Karadenizli olduğunu biliyor,Tuhafına gider ama bir yandan da sinirlenmeye başlar,Yine birgün bir adam uy hemşerum sen Karadenizun neresindensindur da der.Temel hemen adamın boğazına sarılır ve başlar sormaya..
  -Hacan sen benum Karadenizlu olduğumi nasıl anladun da?
  -Konuşmandan
  -Başka?
  -Burnundan
  Temel adamı bırakır ama bir yandan da karakara düşünür, Nasıl kurtulacağını
  Neyse karar verir.İlkolarak Parise estetik olmaya gider,Ordanda İngiltereye güzel konusma öğrenmeye gider.Ordan da Romaya opera öğrenmeye giderki,iyice Karadenizlilikten kurtulsun.Neyse artık Temel ünlü bir opera sanatcısı olmustur.Ve her ülkeden cağırırlar.En sonunda Amerikadan konser teklifi gelir ve giderler.Konser saati gelir.Temel cıkar sahneye ve bir güzel opera ziyafeti verir.konser bittiğinde ise alkışlar cicekler yağar başından.
  Neyse soyunma odasına giderken adamın biri gelir ve
  -Uy hemserum sen Karadenizun neresindensun da
  -Temel hemen adama saldırır ve lee o kadar sey yaptım kurtulmak için de sen nerden anladun
  -Nereden olacak,Herkes piyanoya yada masaya oturduğunda sandelyesini düzeltir,rahat etmek için,Ama sen piyanoyu düzelttin![i]


  _________________


  DÜN GEÇTİ...YARIN İSE MECHUL...BUGÜN GERÇEK OLAN TEK GÜN...
   Forum Saati Salı 18 Ara. - 23:19:10