Sevgi Bahçesi

Sevgi Bahçesine Hoşgeldiniz Sayın Misafirimiz,Siteye giriş yaptığınız için teşekkürler.Eğer Üye olursanız ,Forum dan daha fazla yararlanabilirsiniz.Ayrıca forumun gelişmesine katkıda bulunmuş olursunuz.

Yüreğine Sevgi Yağmurlarından Bir Damla Düşenlerin Forumu


  Kuzey Irlanda, Deniz Kenarındaki Esrarengiz Taşlar

  Paylaş
  avatar
  Admin(Uçkun)
  Admin
  Admin

  Mesaj Sayısı : 1549
  Kayıt tarihi : 10/08/09
  Lakap : Yönetici

  Kuzey Irlanda, Deniz Kenarındaki Esrarengiz Taşlar

  Mesaj  Admin(Uçkun) Bir Cuma 29 Ekim - 3:38:17

  Kuzey İrlanda`nin County Antrim mevkiinde bulunan UNESCO`nun koruma altına aldığı bu jeolojik şahaserin kimler tarafından, hangi amaçla ve hangi yıl yaptığı hala bilinmiyor.Kaynakwh webhatti.com:

  DEVLERİN GEÇİDİ: İrlanda sahillerinde, on binlerce çok kenarlı sütun... Coğrafyacılar, bu garip oluşuma "Giant`s Causeway-Devlerin Geçidi" adını takmışlar. Efsaneye göre bu sütunları, Staffa Adası`ndaki sevgilisine yürüyerek gidebilmek için, İrlanda halk efsanelerinin büyük kahramanı Finn MacCool adlı bir dev çakmış. Sislerle kaplı bir sahildeki bu oluşum,bilgisayar ile oluşturulmuş bir grafiği andırıyor. Devlerin Geçidi, sanki başka bir dünyanın parçası.

  40,000 bazalt sütunundan yapılan ünlü dev Giant`s Gateway`in (UNESCO tarafından Dünya Mirasları arasına alınan) de olduğu konusunda elde bu efsaneden başka bir bilgi yok.

  İŞTE BU ESRARENGİZ TAŞLARIN MUAZZAM GÖRÜNTÜSÜ..
  _________________


  DÜN GEÇTİ...YARIN İSE MECHUL...BUGÜN GERÇEK OLAN TEK GÜN...
   Forum Saati C.tesi 15 Ara. - 20:15:06