Sevgi Bahçesi

Sevgi Bahçesine Hoşgeldiniz Sayın Misafirimiz,Siteye giriş yaptığınız için teşekkürler.Eğer Üye olursanız ,Forum dan daha fazla yararlanabilirsiniz.Ayrıca forumun gelişmesine katkıda bulunmuş olursunuz.

Yüreğine Sevgi Yağmurlarından Bir Damla Düşenlerin Forumu


  İnsanlıktan çok önce üretilmiş bu topları kim yaptı?

  Paylaş
  avatar
  Admin(Uçkun)
  Admin
  Admin

  Mesaj Sayısı : 1549
  Kayıt tarihi : 10/08/09
  Lakap : Yönetici

  Saskın İnsanlıktan çok önce üretilmiş bu topları kim yaptı?

  Mesaj  Admin(Uçkun) Bir Cuma 29 Ekim - 3:41:36

  Güney Afrika’daki Wonderstone Gümüş Madeni’nde 200 adet doğal olarak oluşmamış 6-7 cm. çapında nikel-çelik alaşımlı toplar bulundu. Bazı toplar çeyrek santimlik kabukla kaplı. İçerisinde süngerimsi garip bir madde olan toplar kırıldığında havayla temas eden bu madde hemen toza dönüşüyor.
  Bulunan toplar, Güney Afrika Klerksdorp Müzesi’nde topları dış titreşimlerden uzak tutan özel bir sunum kutusu içinde sergilenmeye başlamış. Müze yetkilisi Roelf Marx toplar için “gerçek bir gizem” diyor.

  3 milyar senelik...

  Üretim eseri olan bu metal toplar profillit bir kayanın tabakasından çıkarılmış. Çeşitli radyo-izotop tarih belirleme testlerinden geçen toplar 2.8-3 milyar yıllık olarak çıkıyor. İnsanlığın varoluşundan çok öncesine ait bu tarih herkesi şaşkına çeviriyor.

  Müze yetkilisi bu topların Nasa’nın da kafasını çok karıştırdığını söylüyor. Besbelli ki primitif insanlardan çok önceleri de birileri bizim buralardaymış.

  alıntı...  _________________


  DÜN GEÇTİ...YARIN İSE MECHUL...BUGÜN GERÇEK OLAN TEK GÜN...
   Forum Saati Çarş. 19 Ara. - 7:32:05