Sevgi Bahçesi

Sevgi Bahçesine Hoşgeldiniz Sayın Misafirimiz,Siteye giriş yaptığınız için teşekkürler.Eğer Üye olursanız ,Forum dan daha fazla yararlanabilirsiniz.Ayrıca forumun gelişmesine katkıda bulunmuş olursunuz.

Yüreğine Sevgi Yağmurlarından Bir Damla Düşenlerin Forumu


  Tiyatronun Büyük Ustası Erol Günaydın'ı Kaybettik

  Paylaş
  avatar
  Admin(Uçkun)
  Admin
  Admin

  Mesaj Sayısı : 1549
  Kayıt tarihi : 10/08/09
  Lakap : Yönetici

  Tiyatronun Büyük Ustası Erol Günaydın'ı Kaybettik

  Mesaj  Admin(Uçkun) Bir Ptsi 15 Ekim - 23:00:42
  Erol Günaydın'ı kaybettik!


  Bir süredir yoğun bakımda bulunan usta oyuncu Erol Günaydın, yaşamını yitirdi.
  Türk tiyatro ve sinemasının en büyük isimlerinden Erol Günaydın, 79 yaşında hayatını kaybetti. Günaydın`ın vefatını kızı Günfer Günaydın Twitter`dan duyurdu.  Günaydın, bir süre önce KOAH alevlenmesine bağlı gelişen solunum, dolaşım ve böbrek yetmezliği nedeniyle yoğun bakıma alınmış ve bilinci kapanmıştı.  ÖMRÜ SAHNEDE GEÇTİ

  Tiyatroya Galatasaray Lisesi bünyesinde başlayan Günaydın, 1955`te Haldun Dormen Cep Tiyatrosunda "Papaz Kaçtı" adlı oyun ile profesyonel aktörlük hayatına başladı.  1960`da `Yeşil kurbağalar` ile ilk sinema filminde oynayan Erol Günaydın, elli yıllık bir süre içinde çok sayıda filmin ve tiyatro oyununun yanı sıra dizilerde de oynadı.

  Nasreddin Hoca tiplemesi, meddah gösterileri, seslendirmeleri ve canlandırdığı diğer pek çok karakter ile tiyatronun büyük ustalarından kabul edilen Günaydın`ın nehir-söyleşisi 2007 yılında `İki Kalas Bir Heves` adında kitaplaştırılmıştı.

  Günaydın, 1967 yılında Antalya Altın Portakal Film Festivali`nde `Güzel Bir Gün İçin` filmiyle , En İyi Senaryo ve En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödüllerini kazandı.

  Erol Günaydın Foto albümü


  _________________


  DÜN GEÇTİ...YARIN İSE MECHUL...BUGÜN GERÇEK OLAN TEK GÜN...
   Forum Saati Salı 18 Ara. - 23:14:42