Sevgi Bahçesi

Sevgi Bahçesine Hoşgeldiniz Sayın Misafirimiz,Siteye giriş yaptığınız için teşekkürler.Eğer Üye olursanız ,Forum dan daha fazla yararlanabilirsiniz.Ayrıca forumun gelişmesine katkıda bulunmuş olursunuz.

Join the forum, it's quick and easy

Sevgi Bahçesi

Sevgi Bahçesine Hoşgeldiniz Sayın Misafirimiz,Siteye giriş yaptığınız için teşekkürler.Eğer Üye olursanız ,Forum dan daha fazla yararlanabilirsiniz.Ayrıca forumun gelişmesine katkıda bulunmuş olursunuz.

Sevgi Bahçesi

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Yüreğine Sevgi Yağmurlarından Bir Damla Düşenlerin Forumu

Aşk Nedir?Anlamı Varmıdır?

Admin(Uçkun)
    Admin(Uçkun)
    Admin
    Admin

Lakap : Yönetici

Aşk Nedir?Anlamı Varmıdır? Empty Aşk Nedir?Anlamı Varmıdır?

Mesaj  Admin(Uçkun) Paz 16 Ağus. - 4:21:37

Aşk Nedir?Anlamı Varmıdır? Doluna10
    Aşkın anlamı karmaşaymış...Öğreniyorum.
    Büyüyorum....

Belki de büyümek eş zamanlı canının yanmasıyla.Hep beklemede kalmak bile uzak tutmuyor sizi aşktan.Oturup gerçek aşkımı bulmalıyım diye bekledim.Dile kolay....Az zaman deil....

Sonra....Sonra herşey bir anda oldu.Öyle bir sevdim ki hangi ara sevdim nasıl aşık oldum bilemedim.Ama tek gerçek vardı...Deliler gibi sevdiğim...Gerçekten uğruna canımı bile verebileceğim bir insan vardı.Nefesiyle mutlu olduğum....Varoluşunu sevdiğim.Onunla varolduğum......Olmadığında kendimi eksik hissettiğim...Ve herkesi bir kenara koydurtabilecek bir ruh...

Üstelik yaşamadan hiç inanmadım ben böyle bir aşka...Soru işaretiydi hep kafamda..."gerçekten aşk die bir şey var mı"
    İnandım onunla...yaşıyorum çünkü...Hiçbir seni seviyorum laf olsun diye çıkmadı ağzımdan...Çok söyledim çünkü çok sevdim.Ve hiçbiri anlamsız sıradan deildi...Hepsi sevgimiaşkımı üzerinde taşıyamayan tarzdandı....Sevgi sözcükleri bile anlamsız kaldı.Oysa baksam anlar...Biliorum...Hep anlar....
    Ama inandıramadım...

evet inandıramadım....en çok bu acıttı canımı...onun bana kıyamayışından verdiği tepkisiz kalma tepkileri benim en çok canımı acıtandı...O da bunu anlayamadı...

Zarar vermeme inançlarımız farklıydı aynı olan tüm o huylara inat...Ben sorun varsa susmammmm asla konu çözülmeden....O ise hem susar hem susturur...souyalım o konudan kendimize gelelim die....Ama ben öğrenemedim bir şeyleri kenara atmayı....

İşte böyle bir tartışmanın ardından sabahın köründe derse gitmem gereken ve aslında uykumun geldiği bir anda uyuyamıyorum...Çünkü bende değilim....Uzaklarda birindeyim....Üstelik hiç katlanamayacağımı düşündüğüm bir şeyi bana yapmış olmasına rağmen telefonu kapatmak gibi...

Nerede kaldı benim gururum?
    Nerede kaldı benim inadım?
    Hırçın küçük kız neden bu hale geldi?....

Nelere kadirsin ey aşkDaha neler değişecek bende?...

Artık bir muammayım...aşk size geldiğinde öyle bir yere geliyorsunuz ki siz mi oydunuz o mu sizdi unutluyor...aşk öyle bir muamma ki yoksa aşk mı muammaydı...İşte böyle bir karıştım ben....Aşkın anlamı karmaşaymış...sonsuz mutluluğun yanı sıra....

Aşkın Anlamı

Yalnızlıkmış sevginin adı.
    Nefesini onun için almakmış,
    Yüreğinin onunla atmasıymış...
    Onun varlığıyla mutlu olmakmış sevmek.
    Her sabah kalktığında onu hayal etmekmiş...

O var diyerek içinin içine sığmaması,
    Biraz öfke biraz da nefretle sevmekmiş...
    Yokluğunda gözyaşlarına bulanmakmış.
    Bir gece rüyanda görünce sıçrayarak kalkmakmış.
    Bazen dert olur bazen hayatın anlamı olurmuş aşk
    Kısaca aşk her duyguyu tatmakmış
    Yaşamın anlamıymış aşk...

Aşk Dediğiniz Böyle Olur

Bir kız ve bir delikanlı bir motorsikletin üzerinde 180 km hızla gidiyorlar ve aralarında şöle bir konuşma geçiyor:
    KIZ: Lütfen yavaşla, ben korkuyorum.
    DELİKANLI: Hayır bak ne kadar eğlenceli!
    KIZ:Lütfen, lütfen çok korkuyorum.
    DELİKANLI: Peki beni sevdiğini söyle..
    KIZ: SENİ ÇOK SEVİYORUM lütfen yavaşla
    DELİKANLI:Şimdi de bana sıkıca sarıl

kız delikanlıya sarılır..

DELİKANLI:Şapkamı alıp, kendine takar mısın? başımı çok sıktı.

Ertesi gün gazetelerde şöyle bir haber çıktı:
    Motorsiklet Kazası; Motorsiklet , fren arızası nedeniyle bir binaya çarptı.Üzerindeki 2 kişiden sadece biri kurtuldu.
    Gerçek ise şöyleydi:Yolun yarısında ,delikanlı frenlerin bozulduğunu anlamış ama bunu kıza belli etmek istememiştir.bunun yerine ,kızdan kendisini sevdiğini söylemesi istemişti. Kendisine son defa sarılmasını istemişti.Sonrada ÖLÜMÜ pahasına başlığı takmasını ve hayatta kalmasını sağlamıştı.
    İşte gerçek AŞKIN anlamı da buydu!!!

Forum Saati Cuma 29 Mart - 2:44:41