Sevgi Bahçesi

Sevgi Bahçesine Hoşgeldiniz Sayın Misafirimiz,Siteye giriş yaptığınız için teşekkürler.Eğer Üye olursanız ,Forum dan daha fazla yararlanabilirsiniz.Ayrıca forumun gelişmesine katkıda bulunmuş olursunuz.

Join the forum, it's quick and easy

Sevgi Bahçesi

Sevgi Bahçesine Hoşgeldiniz Sayın Misafirimiz,Siteye giriş yaptığınız için teşekkürler.Eğer Üye olursanız ,Forum dan daha fazla yararlanabilirsiniz.Ayrıca forumun gelişmesine katkıda bulunmuş olursunuz.

Sevgi Bahçesi

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Yüreğine Sevgi Yağmurlarından Bir Damla Düşenlerin Forumu

İÇİMDE Kİ ARABESK RUH UYANDI

Admin(Uçkun)
    Admin(Uçkun)
    Admin
    Admin

Lakap : Yönetici

İÇİMDE Kİ ARABESK RUH UYANDI Empty İÇİMDE Kİ ARABESK RUH UYANDI

Mesaj  Admin(Uçkun) C.tesi 22 Ağus. - 1:51:19

İÇİMDE Kİ ARABESK RUH UYANDI Arabes10

Çok seviyoruz biz millet olarak arabesk yaşamayı dinlemeyi bir itilmişlik duygusu içinde gözlerimizi kapatıp Orhan Gencebayı dinleyip batsın bu dünya içinde dertlerimizi yüklüyoruz şarkılara Yada İbrahim Tatlıses dinleyip Yanlızım Dostlarım eşliğinde yanlızlığımızı daha da derinleştirip dertleniyoruz.Ben bu durumun genetik olduğunu düşünenlerdenim genlerimizde var bizim çile çekmiş bir millet olarak benim de bu şarkılara kayıtsız kalmam gibi bir durum söz konusu olmadı.Damarlarımda ki akan kandır bu şarkıları dinlememin sebebi.Şu sıralar çok takıldım bu arabesk denilen acı yüklü şarkılara bundan 10 sene önce birisi bana İbrahim Tatlıses dinleyeceğimi söyleseydi gülerdim.Mümkün değildi benim için bu şarkıları dinlemek aman zaten derdim var birde bunları dinleyip kendime acı çektiremem diye düşünürdüm.Hata etmişim gülmemem gerekiyormuş gayette güzel dinleyip dertlerimin üstüne dert kata biliyormuş bu şarkılar .Yaşlandıkça acaba insanoğlu dahamı derinleştiriyor herşeyi içselleştiriyor.Daha yanık türküler falan dinlemek istiyor zamanla biriktirdiklerini bu tür müzikler daha iyi anlatıyor gibi geliyor bana çünkü yeterince acı yüklü olan bu şarkılar beni de anlayan birileri var diyip vuruyoruz dibine arabesk şarkılarının.Seslerine bir şey dediğim yok.Hatta imparatorluk tahtına oturmuş olanları bile var ne haddime bir imparatoro laf söylemek.Daha ileri gidip adamarlara baba dayı amca gibi lakaplar takıp dahada yakınlarımız olmasına göz yummuşuz toplum olarak. Böyle kendimi dolmuş şoförü gibi hissettim birden peş peşe sıralandı şarkılar nasılda ezik hissediyor insan bu şarkıları dinledikçe şimdi anlıyorum Müslüm Gürses konserlerine gidipte kendine jilet satın alan insanları.Adam ne yapsın bu şarkıları dinleyipte böyle olmamak mümkün değil Sabah geldiğimde gayet iyi bir ruh haline sahiptim bilgisayarımı karıştırıken bir klasör ilişti gözüme eh bir açayım burda neler varmış dedim ve kendimi birden arabesk bir biçimde Batsın Bu Dünya dinlerken buldum.Dipsiz kuyu gibi ard arda geldi şarkılar .Değişik bir şey uyuşturuyor insanı dinledikçe başka şarkılarıda dinliyorsunuz en azından bana öyle oldu .Birde işin en kötü tarafı dilinize dolanıyor .Kurtulmak için ne dinlesem acaba ayyy ne yapacam ben batsın bu dünya:)

Forum Saati C.tesi 11 Mayıs - 5:48:51