Sevgi Bahçesi

Sevgi Bahçesine Hoşgeldiniz Sayın Misafirimiz,Siteye giriş yaptığınız için teşekkürler.Eğer Üye olursanız ,Forum dan daha fazla yararlanabilirsiniz.Ayrıca forumun gelişmesine katkıda bulunmuş olursunuz.

Join the forum, it's quick and easy

Sevgi Bahçesi

Sevgi Bahçesine Hoşgeldiniz Sayın Misafirimiz,Siteye giriş yaptığınız için teşekkürler.Eğer Üye olursanız ,Forum dan daha fazla yararlanabilirsiniz.Ayrıca forumun gelişmesine katkıda bulunmuş olursunuz.

Sevgi Bahçesi

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Yüreğine Sevgi Yağmurlarından Bir Damla Düşenlerin Forumu

KADIN VE ADAM

Admin(Uçkun)
    Admin(Uçkun)
    Admin
    Admin

Lakap : Yönetici

KADIN VE ADAM Empty KADIN VE ADAM

Mesaj  Admin(Uçkun) C.tesi 22 Ağus. - 2:00:01

KADIN VE ADAM Kadin_10
    En sevdiğim şarkı sensin dedi adam, Kadın ustalıkla gizlediği göz yaşlarını sım sıkı tutu.Sevdiği adamdan uzakta geçireceği her bir dakika için çaresizliğinin verdiği duyguyla kahroldu.Biraz daha sarıldılar.Adam hazırladığı bavulunu tekrar gözden geçirdi saylı gün çabuk geçer geldiğimde her şey daha iyi olacak ikimiz içinde de dedi.Kadın yutkundu .Konuşamıyordu konuşursa her şeyin daha kötü olacağını biliyordu.Her ikiside bu yolculuğun gerekliliğinden emindi.Adam son hazırlıklarını yaptı uçağa yetişmesi gerekiyordu son bir öpücük aldı seni seviyorum kendine iyi bak ve teselli cümlelri ard arda geldi.Kadın sesiz izledi adamın gidişini.Adam gitti.Kapılar kapandı .Göz yaşları sel oldu.Koşar adım evden uzaklaşan adam en son pencerede gördüğü kadınına bir daha baktı hızla arabasına bindi ve uzaklaştı.Kadın pencerede baka kaldı sevmiyordu yolcu etmeleri vedalaşmaları bu yüzden gitmedi adamla hava alanına kadar .

Adam iş için gitmek zorunda olduğu yurt dışına .Kendini çok yoğun bir temponun içinde buldu iş dışında gezdiği kentin sokaklarında vaktinin büyük çoğunluığunu kentin ücra köşelerini keşfetmekle geçiriyordu.Kadın sevdiği adamın olmadığı kentte yanlızlığının izini sürüyor Telofonlar açılıyor özlemler dile getiriliyor .Seni seviyorumla gün bitiriliyordu.Sıradalnlığa bırakılan hayatları büyük bir hasretle geçiyordu.Kadın işe gidip geliyor arada bir arkadaş sohbetlerlerine katılıyor zamanının büyük çoğunluğunu sevdiği adamı düşünerek geçiriyordu.

Böylece zaman akıp gitti

Uzun bir aradan sonra Adam gittiği yolculuktan döndü.Kadın seviçnle karşıladı adamı .Ama adam aynı şevk ve özlemle sarılmadı sevdiğine.Kadın neler olduğunu anlayamadı. adam bir görevi yerine getiren bir robot gibi sığ ve soğuktu.Sarılıp yolcu ettiği adam bu değildi ve her ne olduysa bir an önce öğrenmek istiyordu kadın.sevdiğim neden böylesin neden .Kadın içine düşen kurtla savaşıyordu.Çaresizdi sevdiği adam ondan uzaklaşıyordu ve sebebini bilmiyordu .İşler yapılıyor her gün daha çok sevdiğini ve bağlandığını bilen kadın akşam adamında bağlılığını sorguluyrdu.Yapılan konuşmalar hoşgeldinler güle güleler hep boş adam her geçen gün biraz daha uzak ve karanlık.Kadın ise tam tersi her geçen gün daha yakın ve sıcaktı.Adam çok düşündü buna son vermenin yollarını aradı.Bulamadı.İkiside yolunda gitmeyen birşeyler olduğunun farkındalığıyla yaşıyor ve mesafeler daha da artarak sona yaklaşılıyordu.Kadın artık bu onunla birlikte yanlız olamadığının farkına vardı ve akşam neler olduğunu öğrenmek için pencerede adamı beklemeye başladı.Hiçbir şey onu alacağı cevap kadar tedirgin etmiyordu.Adam eve döndüğünde her zamanki gibi oturma odasına çekildi ve iki kelam etmek için bile kadının yüzüne bakmadı.Kadın artık bugün son olsun ne olacaksa olsun diyip adama sorular sormaya başladı.Neden böyle davranıyorsun bu mesafe neden bu soğukluğun neden.Adam bu sorular karşıında irkildi beklemiyordu.ve uzun bir sesizlikten sonra başladı anlatmaya
    Adam : Sözümü kesme ve beni dinle sakın bana kızma ben kendime yeterince kızıyor ve sorguluyorum.Bundan 1 sene önce ben gittiğimde yani arkamda seni ölümüne sevdiğim kadını bırakıp gittim.Ve bunun her ikimiz içinde daha hayırlı olacağını bilerek gittim.Orda çok savaş verdim kendimle kentin ücra köşlelerinde aradım yanlızlığımın cevaplarını.Bulamadım sen vardın aslında yanlız değildim ben seni sevdiğimi biliyordum ama kendimi yanlız hissediyordum benim yaşadığım senli bir yanlızlıktı.Böyle geçen zamanlarda farklı bedenlerde teselli ettim kendimi.Her gün başka bedenlerde yanlızğımı gideriyor onların benim yanlız olmadığımı hissetirmelerini bekliyordum.Olmuyordu kimse senin yerini tutmuyor dokunduğum bedenlerden sonra kendimden tiksiniyordum.Taki onunla karşılaşana kadar .O bambaşkaydı diğerlerinden Çok direndim çok kaçtım .ama her kaçışın sonunda yine ona sığındım.Senin varlığını biliyordu ve benim geri dönmek zorunda olduğumuda .Hiç itiraz etmeden hiç bir beklentisi olmadan her akşam beni bekliyor ve sana yapılan haklsızlığın farkında olarak yaşıyorduk artık ikimizde .Benim onunla yaşadığımın bir macera seninle yaşadıklarımın ise gerçek olduğunun kandırmacasıyla avutuyordum kendimi .Senile telafonla konuşup koşarak ona gidiyor artık zamanımı onula gerçiriyordum.Ve senin varlığını yok saymaya başladığım günlerde fark ettim .Benim aslında seninle yaşadıklarımın alışkanlık olduğunu kendime bile itiraf edemeyişimin senin beni beklemekle geçirdiğin zamanın sana yapılan hakızlık olduğunu.Ve aslında seni o kadarda çok sevmediğimi anladığımda artık ben kendimi ona teslim etmiştim onunla birlikte akan zamanda onsuz olamayışımın maceradan değil gerçekten ibaret olduğunu.

Kadın: Bu açıklamayı sesizlikle dinledi Adam artık sevdiği şarkıyı dinlemek istemiyor ve avuçlarından kayıp gidiyordu.Adama ne söylese tesir etmiyeceğini susuşlarının ise artık çare değil diken olup yüreğini parçaladığını göz yaşlarının içinde ki volkanı dindirmeye yetmediğinin farkında olarak Son bir şey sordu kadın peki beni ne kadar sevdin.

Adam: Bilmiyorum artık tek emin olduğum gerçek onu çok sevdiğim

Kadın: Aldığı cevap karşısında beyninde ki her bir siniri hissetti ve umursamaz davranmak için elinden geleni yaptı.Buraya kadarmış diyip yine kendi sesizliğinde boğuldu.

SONRA

Adam gitti kadın yine onun gidişini pencereden izledi.Sürgün mahkumu bir suçlu gibi hissetti kadın kendini.Adam ise sevdiği kadına koşarcasına gidiyor geride bıraktığı kadına açıklama yapmanın hafifliğiyle mutluluğu ışık olmuş gözlerine yansıyordu..Kadın ise artık kendi susuşlarını tutamadı haykırmak geldi içinden sadece neden diye bildi neden göz yaşları sel oldu.Nedenini anlamaya çalıştığı kendini aciz hissettiği o gün en sonunda anladı.Çünkü aynı şeyi kendiside yıllar önce başka bir kadına yapmıştı. Hiçbir şeyin teselli edemediği bu süreçte oda başka kadına yaşattıklarının muhasebesini yaparak geçirdi kalan süresini yani adamı unutma süresinde diğer kadın dert ortağı olmuştu hayalinde.Herkes kendi payına düşeni yaşıyordu ve Kadının yükü Adamın yükünden ağır yaşadığı çaresizlik ise tarifsizdi.

[left][i]

Forum Saati Ptsi 20 Mayıs - 1:13:15