Sevgi Bahçesi

Sevgi Bahçesine Hoşgeldiniz Sayın Misafirimiz,Siteye giriş yaptığınız için teşekkürler.Eğer Üye olursanız ,Forum dan daha fazla yararlanabilirsiniz.Ayrıca forumun gelişmesine katkıda bulunmuş olursunuz.

Join the forum, it's quick and easy

Sevgi Bahçesi

Sevgi Bahçesine Hoşgeldiniz Sayın Misafirimiz,Siteye giriş yaptığınız için teşekkürler.Eğer Üye olursanız ,Forum dan daha fazla yararlanabilirsiniz.Ayrıca forumun gelişmesine katkıda bulunmuş olursunuz.

Sevgi Bahçesi

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Yüreğine Sevgi Yağmurlarından Bir Damla Düşenlerin Forumu

Cevizli Kanepe

Cındirella
    Cındirella
    Özel Üyeler
    Özel Üyeler

Cevizli Kanepe Empty Cevizli Kanepe

Mesaj  Cındirella Çarş. 14 Ekim - 6:33:31

Cevizli Kanepe
    Cevizli Kanepe Cevizli-kanepe-besin-1
    içindekiler

• 100 gr ceviz
    • 2 limon
    • 1 tutam tuz
    • 250 gr margarin
    • 250 gr toz şeker
    • 2 paket vanilya
    • 4 yumurta
    • 250 gr un
    • 3 çorba kaşığı kakao
    • 2 tatlı kaşığı kabartma tozu
    • 120 ml portakal suyu
    • 75 gr bal
    • 50 ml portakal likörü (yoksa portakal suyu da olabilir)
    • Süs için birkaç ceviz tanesi

hazırlanışı

• Fırını 175 dereceye ayarlayıp önceden ısıtın. Cevizleri öğütün.
    • Limonu yıkayın. Kabuğunun yarısını rendeleyin. Suyunu sıkın.
    • Margarin, toz şeker, limon rendesi ve tuzu karıştırın. Vanilyayı köpük halini alana kadar iyice çırpın.Yumurtaları ard arda diğer malzemelerin içine karıştırarak ilave edin.
    • Un, kakao, kabartma tozu ve cevizleri karıştırın. 3-4 çorba kaşığı limon suyu ve portakal suyu ile birlikte yumurtalı karışıma ilave edin.
    • Hamuru derin bir fırın kabına alın. 175 dereceye ayarlı fırında 50 dakika kadar pişirin.
    • Bu arada, geri kalan limon suyunu bal ve portakal likörü ile karıştırıp ısıtın. Tatlı piştikten sonra fırından alın ve üzerine bu şurubu dökün.
    • Soğuması için bekletin. Tatlıyı keskin bir bıçakla küçük kanapeler şeklinde kesin. Arzu ederseniz kanepeleri ceviz taneleri ile süsleyin.

Not : Kendim bizzat denedim ve çok güzel buldum denemenizi tavsiye ederim.Cevizli Kanepe Smiley17

Forum Saati Cuma 26 Nis. - 21:41:28